Ovechkin skapar kapitalmästerskap på 14 år
Capitals vann sin första Stanley Cup-titel i historien. Capitals Ovechkin ledde alla 15-åriga playoffspelarna till Conn Smythe Trophy och tilldelades "Mest värdefulla spelare i Playoffs." Detta ger också fans bär NHL Tröjor stöd för hans briljanta och modiga prestanda.
Nu är han lagets framtid. Spelaren är avsedd att få en efterlängtad, dröm-att-göra Stanley Cup. Detta är ett lag som aldrig har varit en mästare. Idag är de stolta över alla fans som bär Washington Capitals Tröja. Trots att han inte längre är den lovande unga spelaren har han gjort ännu bättre efter att ha fullgjort mer än 600 mål och 1000 matcher och 32: a året. Han är Stanley Cup-mästaren.
Ha en kram. Det är jubel. Begäran av en berättelse tar 14 år att skriva, 14 års framgång och misslyckande, heartbreak och historia. Jag tror nu är han framgångsrik.










